ANASAYFA
STK Yazarın Gönüllü Olarak Görev Aldığı Sivil Toplum Kuruluşları


YAZAK
Yazarlık Akademisi Derneği

HALK EDEBİYATI DERGİSİ TÜRDEB
Türkiye Dergiler Birliği

 

Mart 2013 yılında kurulan Yazarlık ve Akademi Derneği olan YAZAK; Yazarlık ve Şairlik başta olmak üzere, sanat yeteneğine sahip insanları keşfetmek ve onları usta sanatçılarla kaynaştırıp yetiştirmek amacı ile kurulmuştur.
Mehmet Ballı Yazarlık Akademisi Derneği Kurucu Üyesidir.

Web adresi: www.yazarlikakademisi.org

 

"Halk Edebiyatta Birleşecek" Misyonuyla 2013 yılında yayın hayatına başlayan, Kültür, Sanat ve Edebiyat alanında süreli yayın yapan ve Kültür Bakanlığının kütüphaneleri ile abone olduğu Halk Edebiyatı Dergisi; Geçmişin geleneksel değerleri ile bu günün modern öğelerini birleştirip gelecek nesillere köprü görevini üstlenen bir dergidir.
Mehmet Ballı 2014 yılından itibaren Halk Edebiyatı Dergisi'nin Editörlük, Sanat Grafik Tasarım ve Yazı İşleri Müdürlüğünüi üstlenmiş ve halen bu görevine devam etmektedir.


Web adresi: www.halkedebiyatidergisi.com

Kültür, Sanat ve Edebiyat alanında Türkiye'nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Türkiye Dergiler Birliği ismiyle TÜRDEB, Bünyesinde barındırdığı 500 den fazla dergi ile UDF Uluslararası İlk ve Tek Dergi Fuarı düzenleyen kuruluş olup Mehmet Ballı bu fuarların 9. UDF Fuarında Eğitim Koordinatörü görevini üstlenmiştir. Ayrıca 2019 Yılında TÜRDEB Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik Görevlerini üstlenmiştir.

Web adresi: www.turdeb.org


İLESAM

İETT Bembirsen
İETT Memur Sendikası

TYB
Türkiye Yazarlar Birliği

 

 

İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Türkiye'nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarındandır. Edebiyat ve sanat alanında telif haklarını koruyan ve kollayan bir kuruluş olup aynı zamanda edebiyatla ilgili rutin programlar düzenlemektedir.2015 yılından itibaren Mehmet Ballı İLESAM üyesidir.

Web adresi: www.ilesam.org

Çalışanların ortak hak ve çıkarlarını korumak, sorunlarını çözmek, ekonomik, sosyal ve kültürel faaliyetlerini yapmak maksadı ile kurulan Sendikalar uzun yıllardan beri işçiler faydalanırken, Memurlar için, ilk 2001 yılında 4688 sayılı sendikalar kanunu gereği,
memur sendikacılığının profesyonel anlamda çalışmalarına ilk katılanlar arasında yer almıştır.
Mehmet Ballı Bembirsen İETT Şubesi Kurucu Üyesidir ve halen üyeliği devam etmektedir.

Web adresi: www.iettbembirsen.org


Türkiye'nin edebiyat alanındaki ilk ve halen en büyük mesleki Sivil Toplum Kuruluşları önde geleni olan Türkiye Yazarlar Birliği ve özellikle TYB İstanbul Şubesi'nin edebiyat alanında ses getiren programlara imza atmakta.
Mehmet Ballı, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi'nde 2017-2019 yılları arasında Denetim Kurulu Üyeliği yapmış ve halen aktif üyesidir.

Web adresi: www.tybistanbul.com